Styrelse och Medarbetare

Ansgarsförsamlingens styrelse

Är du nyfiken på styrelsemedlemmarnas engagemang och hjärtefrågor? Klicka på ”Mer om..” under kontaktuppgifterna.

Anställda medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till anställda. Hör gärna av dig, vi finns här för dig!

Om du vill komma i kontakt med personalen på Ansgars fritids hittar du kontaktuppgifter på www.ansgarsfritids.se.

Alf Rikner

Konfirmandlärare, Sångcompaniet

070-618 87 11

alf.rikner@equmeniakyrkan.se

Andreas Löwkvist

Pastor/vice församlingsföreståndare

021-14 07 14

andreas.lowkvist@ansgars.se

Bengt Sandqvist

Vik. pastor/arbetsledare

070-632 18 25

bengt.sandqvist@ansgars.se

Elisabeth Odebäck

Körledare för Sångcompaniet

070-399 36 40

elisabeth.odeback@ansgars.se

Emma Alander

Koordinator & Kommunikatör

021-14 07 01

emma.alander@ansgars.se

Ingela Johnsdotter Omnell

Körledare

070-326 2664

ingela.omnell@ansgars.se

Linnéa Hjelmstedt

Ungdomsledare

021-14 07 09

linnea.hjelmstedt@ansgars.se

Momina Ahmed

Lokalvårdare

Therese Linder

Vik. ungdomsledare och ansvarig för inköp & samordning av serveringar

021-540 07 00

therese.linder@ansgars.se

Yodit Temeshgen

Ledare Äventyret

yodit46@hotmail.com