Kontakt

Välkommen till Ansgarskyrkan!

I menyn till vänster hittar du information om expeditionens öppettider.

Ansgarskyrkan
Pettersbergsgatan 32
724 63 Västerås

Expeditionen
021-14 07 01
kontakt@ansgars.se

Våra medarbetare

Kontakta oss gärna om du har frågor eller behöver prata med någon. Vi finns för dig.

Ahmed, Momina

Lokalvårdare

Alander, Emma

Koordinator & Kommunikatör

021-14 07 01

emma.alander@ansgars.se

Fredriksson, Tanya

Projektledare. Verksamhetschef på fritids.

021-540 07 77

tanya.fredriksson@ansgars.se

Hjelmstedt, Linnéa

Ungdomsledare

021-14 07 09

linnea.hjelmstedt@ansgars.com

Johnsdotter Omnell, Ingela

Körledare

070-326 2664

ingela.omnell@ansgars.se

Linder, Therese

Vik. ungdomsledare och ansvarig för inköp & samordning av serveringar

021-540 07 00

therese.linder@ansgars.se

Löwkvist, Andreas

Pastor/vice församlingsföreståndare

021-14 07 14

andreas.lowkvist@ansgars.se

Odebäck, Elisabeth

Körledare för Sångcompaniet

070-399 36 40

elisabeth.odeback@ansgars.se

Rikner, Alf

Konfirmandlärare, Sångcompaniet

070-618 87 11

alf.rikner@equmeniakyrkan.se

Sandqvist, Bengt

Vik. pastor/arbetsledare

070-632 18 25

ordforande@ansgars.se

Temeshgen, Yodit

Ledare Äventyret

yodit46@hotmail.com