Kontakt

Välkommen till Ansgarskyrkan!

I menyn till vänster hittar du information om expeditionens öppettider.

Ansgarskyrkan

Ansgars Gränd 1
724 63 Västerås

Expeditionen
021-14 07 01
kontakt@ansgars.se

Våra medarbetare

Kontakta oss gärna om du har frågor eller behöver prata med någon. Vi finns för dig.

Alf Rikner

Ledare Sångcompaniet

070-618 87 11

alf.rikner@equmeniakyrkan.se

Andreas Löwkvist

Pastor och församlingsföreståndare

021-14 07 14

andreas.lowkvist@ansgars.se

Elisabeth Odebäck

Körledare för Sångcompaniet

070-399 36 40

elisabeth.odeback@ansgars.se

Ingela Johnsdotter Omnell

Körledare Cantabile

070-326 2664

ingela.omnell@ansgars.se

Jenny Hellström Carlsson

Expedition & tf Arbetsledare för Ansgars fritids

021-14 07 01

jenny.hellstrom@ansgars.se

Karin E Aase

Körledare Vox Ansgars

070-5325326

karin@keamusicandart.com

Linnéa Hjelmstedt

Ungdomsledare

021-14 07 09

linnea.hjelmstedt@ansgars.se

Lovisa Forsberg

Kommunikatör

lovisa.forsberg@ansgars.se

Yodit Temeshgen

Ledare Äventyret

yodit46@hotmail.com