Kontakt

Välkommen till Ansgarskyrkan!

I menyn till vänster hittar du information om expeditionens öppettider.

Ansgarskyrkan

Ansgars Gränd 1
724 63 Västerås

Expeditionen
021-14 07 01
kontakt@ansgars.se

Våra medarbetare

Kontakta oss gärna om du har frågor eller behöver prata med någon. Vi finns för dig.

Annie nikrin ungdomsledare

Annie Nikrin

Ungdomsledare

annie.nikrin@ansgars.se

Bengt Sandqvist
Körledare Ingela Johnsdotter Omnell

Ingela Johnsdotter Omnell

Körledare, Musiker

070-326 2664

plinglan@omnell.se

Pastor Johan winbo

Johan Winbo

Pastor och tf församlingsföreståndare

021-14 07 04

johan.winbo@ansgars.se

Diakon Marie Lindholm
Koordinator/kommunikatör Pernilla Näsfors Östmar

Pernilla Näsfors Östmar

Koordinator och kommunikatör

021-14 07 01

pernilla@ansgars.se

Kommunikatör/koordinator Tim Palmqvist

Tim Palmqvist

Kommunikatör & koordinator

021-140701

tim.palmqvist@ansgars.se

Yodit Temesghen

Yodit Temeshgen

Ledare Äventyret

yodit46@hotmail.com