Kontakt

Välkommen till Ansgarskyrkan!

I menyn till vänster hittar du information om expeditionens öppettider.

Ansgarskyrkan
Pettersbergsgatan 32
724 63 Västerås

Expeditionen
021-14 07 01
kontakt@ansgars.se

Våra medarbetare

Kontakta oss gärna om du har frågor eller behöver prata med någon. Vi finns för dig.

Alf Rikner

Konfirmandlärare, Sångcompaniet

070-618 87 11

alf.rikner@equmeniakyrkan.se

Andreas Löwkvist

Pastor/vice församlingsföreståndare

021-14 07 14

andreas.lowkvist@ansgars.se

Bengt Sandqvist

Vik. pastor/arbetsledare

070-632 18 25

bengt.sandqvist@ansgars.se

Elisabeth Odebäck

Körledare för Sångcompaniet

070-399 36 40

elisabeth.odeback@ansgars.se

Emma Alander

Koordinator & Kommunikatör

021-14 07 01

emma.alander@ansgars.se

Ingela Johnsdotter Omnell

Körledare

070-326 2664

ingela.omnell@ansgars.se

Linnéa Hjelmstedt

Ungdomsledare

021-14 07 09

linnea.hjelmstedt@ansgars.se

Momina Ahmed

Lokalvårdare

Therese Linder

Vik. ungdomsledare och ansvarig för inköp & samordning av serveringar

021-540 07 00

therese.linder@ansgars.se

Yodit Temeshgen

Ledare Äventyret

yodit46@hotmail.com